Wyloguj się do życia i wróć do rzeczywistości

Do stworzenia tego wpisu zainspirował mnie chwalebny projekt społeczny Wyloguj się do życia z udziałem raperów w roli ambasadorów akcji.

Wyloguj się do życia to ogólnopolska kampania społeczna, która zwraca uwagę na zagrożenia wynikające z uzależnienia od komputera i Internetu. Do tej pory w akcji wzięło udział kilku polskich raperów: Sokół, Ten Typ Mes, Pjus i Stasiak. Więcej o szczegółach możesz poczytać na oficjalnej stronie projektu.

Spodobała mi się cała idea, bo zwraca uwagę na problem, o którym wcześniej praktycznie się nie mówiło. Zawsze pojawiało się mnóstwo inicjatyw dotyczących przeciwdziałania alkoholizmowi czy narkomanii, a nikt nie podejmował tematu uzależnienia od Internetu.

Zgadzam się z organizatorami akcji, że ciężko dzielić uzależnienia na lepsze i gorsze. W każdym razie skala problemu uzależnienia od sieci wydaje się ogromna, szczególnie wśród nastolatków.

Zatem wyloguj się zanim będzie za późno. Że niby za późno na co? Na życie.

Wyloguj się do życia i zadbaj o prawdziwe relacje ze znajomymi

Rezygnowanie z prawdziwych relacji ze znajomymi na rzecz wirtualnych kontaktów to bardzo zły pomysł.

Oczywiście możesz uzupełniać rzeczywiste znajomości rozmowami prowadzonymi online, ale jeśli nie zachowasz odpowiednich proporcji pomiędzy siecią i realem, to za jakiś czas zapłacisz za to utratą osób, na których Ci zależy. Nikt nie zechce na dłuższą metę utrzymywać kontaktów z okienkiem komunikatora.

Wyloguj się do życia i zrób coś pożytecznego

Kiedy jesteś podpięty pod sieć, zawsze łatwiej olać upływający czas, niż zastanowić się nad tym, czy mógłbyś w tym samym czasie zrobić coś bardziej wartościowego.

Sam zdecyduj czy wolisz przeglądać w Internecie głupie obrazki, czy może lepiej poświęcić ten czas na działania, które pomogą Ci osiągnąć jakieś konkretne cele.

Za wszystkimi wielkimi osiągnięciami ludzi stoją lata wyrzeczeń. Potrzebna jest ogromna samodyscyplina i konsekwencja w stawianiu małych kroczków w drodze na sam szczyt. Wolisz zacząć stawiać te kroczki, czy pod koniec życia obudzić się z ręką w nocniku i z poczuciem zmarnowanego czasu?

Wyloguj się do życia po to, aby zachować zdrową równowagę między światem wirtualnym a realnym

Wyżej wymieniłem tylko niektóre konsekwencje uzależnienia od Internetu i idącego za tym marnotrawienia czasu. To wszystko Ci nie grozi, jeśli zachowasz umiar w korzystaniu z sieci.

Internet to tylko narzędzie. Wszystko zależy od tego, jak je wykorzystasz.

Jeśli wykorzystujesz Internet do samokształcenia i walki o to, by w przyszłości zrobić sobie pracę z hobby – wszystko jest w porządku. Natomiast jeśli w sieci marnujesz kolejne dni, miesiące i lata – zrób coś z tym. Nigdy nie odzyskasz straconego czasu.

Na co czekasz? Kliknij w któryś z przycisków pod filmikami, ewentualnie zostaw też jakiś komentarz, a od razu po tym wyloguj się do życia. Jestem pewien, że warto.
 

 

 

 


Spodobał Ci się ten wpis?

Zapisz się na newsletter i otrzymuj powiadomienia o nowych tekstach prosto na swój adres e-mail. Maksymalnie jedna wiadomość w tygodniu.


Newsletter templates by FreshMail


Zobacz inne wpisy: