Ryfa Ri – najlepsza i jedna z niewielu raperek w kraju

Czas leci, a kobiety rapujące po polsku nadal są rzadko spotykanym zjawiskiem. Nie wiem, ile jest raperek w tym kraju, ale wiem, która z nich jest najlepsza – to Ryfa Ri.

Ranking polskich raperek: Ryfa Ri, Lilu i dalej długo, długo nic

Śmieszą mnie słuchacze, którzy oceniają raperki jedynie przez pryzmat urody. Rozumiem, że nieuchronnie zbliżają się czasy, w których ujrzymy polskie raperki na rozkładówce Playboya, ale dzisiaj poprzestanę na ocenie tego, która z Polek najlepiej rapuje.

Zawsze lubiłem Lilu. Ma na koncie kilka szlagierów, które swego czasu długo gościły na moich głośnikach i do których lubię wracać. Problem w tym, że zawsze traktowałem Lilu bardziej jak wokalistkę niż raperkę z krwi i kości. Ostatnio sporo zamieszania narobiła Ad.M.a., która jak na razie do końca mnie nie przekonuje. Jest jeszcze Gonix i kilka innych przyzwoicie rapujących pań. Jednak nie mam żadnych wątpliwości, że najlepsza z nich wszystkich jest Ryfa Ri.

Ryfa Ri – 120 stopni

Ryfa Ri ma charyzmę, flow i jako jedna z nielicznych w niczym nie ustępuje rapującym facetom

Wymienione wyżej cechy z automatu stawiają Ryfę Ri na pozycji czołowej polskiej raperki. Większości pozostałych rapujących kobiet brakuje takiej lekkości nawijania, wyrazistości i sensownych tekstów. Ryfa Ri ma to coś, co sprawia, że rapowanie przychodzi jej z niezwykłą łatwością.

Ryfa Ri – Towar

Ryfa Ri / Pekro – Miejskie stery, czyli album warty sprawdzenia

Publikuję ten wpis w przededniu premiery nowej płyty, na której Ryfa Ri rapuje pod bity producenta Pekro. Dotychczas zdążyłem przesłuchać jedynie dwa single promujące to wydawnictwo i na pewno się nie zawiodłem. Mało tego, oba kawałki podobają mi się bardziej niż cokolwiek innego z wcześniejszych nagrań Ryfy Ri.

Polecam sprawdzić oba single, a już jutro (tj. 18 września 2015) rzucić wszystko i udać się na zakupy do dobrego sklepu muzycznego. Aha, i nie zapomnijcie przy okazji kupić nowego Knapa, który wjeżdża premierowo na półki sklepowe w dokładnie ten sam dzień.

Ryfa Ri / Pekro – Lot

Ryfa Ri / Pekro – Yo?!


Spodobał Ci się ten wpis?

Zapisz się na newsletter i otrzymuj powiadomienia o nowych tekstach prosto na swój adres e-mail. Maksymalnie jedna wiadomość w tygodniu.


Newsletter templates by FreshMail


Zobacz inne wpisy: