Rap o śmierci daje do myślenia

Większość ludzi żyje w taki sposób, jakby nigdy nie miała umrzeć. Coś z tymi ludźmi jest nie w porządku, skoro nie potrafią zatrzymać się na chwilę, żeby zastanowić się nad tym, co najważniejsze. Rap o śmierci może dać takim osobom sporo do myślenia.

Po co w ogóle takie poważne rozkminy? Jeżeli nie myślisz o tym, jakie są Twoje główne cele życiowe, mimo że życie jest tylko jedno, z Twoimi priorytetami jest coś nie tak.

To, czego potrzebujesz, to przeżyć życie na sto procent, a nie na pół gwizdka. Powinieneś myśleć, jak najlepiej przeżyć każdy kolejny dzień, a nie bezczynnie czekać na lepsze czasy. One nigdy nie nadejdą, jeśli cała Twoja strategia życiowa opiera się na czekaniu na łut szczęścia.

Jeśli tylko siedzisz z założonymi rękoma i łudzisz się, że pewnego dnia szczęście się do Ciebie uśmiechnie, to jesteś niezłym matołkiem. Zamiast bowiem koncentrować się na tym, żeby ruszyć tyłek i wyrwać z życia jak najwięcej, skupiasz się na przykład na niedobrych politykach, którzy kradną Ci piniondze. Źródła wszystkich problemów powinieneś szukać znacznie bliżej – w samym sobie. Wszystko zależy od Ciebie.

Zanim wrzucę tutaj jakiś rap o śmierci, bo pewnie to najbardziej Cię interesuje, zamieszczę tutaj cytat, który utkwił mi w pamięci bardziej niż cokolwiek innego. Mam nadzieję, że Ty również zapamiętasz poniższe słowa Steve’a Jobs’a.

Świadomość tego, że pewnego dnia będę martwy jest jednym z najważniejszych narzędzi, jakie pomogły mi w podjęciu największych decyzji mojego życia. Prawie wszystko – zewnętrzne oczekiwania wobec ciebie, duma, strach przed wstydem lub porażką – wszystkie te rzeczy są niczym wobec śmierci. Tylko życie jest naprawdę ważne. Pamiętanie o tym, że kiedyś umrzesz jest najlepszym sposobem jaki znam na uniknięcie myślenia o tym, że masz cokolwiek do stracenia. Już teraz jesteś nagi. Nie ma powodu, dla którego nie powinieneś żyć tak, jak nakazuje ci serce.

Zakładam jednak, że zignorujesz ten cytat, bo z jakiegoś powodu szukasz tutaj wyłącznie rapu o śmierci. Dlatego wybrałem dla Ciebie 3 wartościowe kawałki hip-hopowe o śmierci. Jestem pewien, że przemówią Ci do rozumu teksty tych utworów. Raperzy to tacy sami ludzie jak Ty – też przeżyli swoje i kiedyś stracili kogoś bliskiego. Jednak ich forma przekazu zmusi Cię do myślenia bardziej niż jakiś cytat wygłoszony z mównicy. Przygotuj głośniki, wciśnij play i posłuchaj rapu o śmierci.

Eldo feat. HiFi Banda – „Twarze”

Nietykalni i Lilu – „Nietykalni już na zawsze”, prod. O.S.T.R., cuty: Dj.Goodstuffson

Pyskaty – „Śmierć” feat. W.E.N.A, DJ Medyk

Nie popełniaj błędów poprzednich pokoleń, które straciły swój jedyny czas. Chwyć życie za jaja i już nie puszczaj. Nie pozwól, żeby kiedyś zabrakło Ci czasu na wszystko, co najlepsze.
 


Spodobał Ci się ten wpis?

Zapisz się na newsletter i otrzymuj powiadomienia o nowych tekstach prosto na swój adres e-mail. Maksymalnie jedna wiadomość w tygodniu.


Newsletter templates by FreshMail


Zobacz inne wpisy: