Rap o przyjaźni w czasach wielkiej zarazy internetowej

Przyjaźń to jedna z tych rzeczy, których nie może zastąpić Internet. Zawsze kiedy słyszę bzdury o znajomościach internetowych, sięgam po rap o przyjaźni.

Rap o przyjaźni trafi do Ciebie, jeśli masz piękne wspomnienia z dzieciństwa w latach 90-tych

Szaleństwem byłoby nie utrzymywać internetowych kontaktów z przyjaciółmi, którzy mieszkają w dalekich zakątkach świata. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy technologia ułatwia nam komunikację.

Gdybym dzisiaj postawił jedynie na realne kontakty, nie miałbym szans utrzymać jakichkolwiek relacji z większością ludzi, których znam.

Miałem to szczęście, że dorastałem w cudownych latach 90-tych. Każdy, kto dorastał w tamtych czasach, na pewno rozumie, o co mi chodzi. Tamte czasy miały swój specyficzny klimat, którego już nie ma.

Dla mnie lata 90-te to był czas nawiązywania wielu przyjaźni w rzeczywistym świecie. Świecie, w którym żadnego znaczenia nie miał dla mnie komputer ani telefon komórkowy.

Rap o przyjaźni pozwala wrócić pamięcią do czasów, w których tłem dla przyjaźni było osiedlowe podwórko, bmx’y, karteczki do segregatora, gumy Turbo i oranżada w proszku.

Rap o przyjaźni przypomni Ci czym jest prawdziwa przyjaźń

Aby mówić o prawdziwej przyjaźni, trzeba utrzymywać rzeczywiste relacje znacznie częściej niż raz na jakiś czas. Przyjaźń pomiędzy osobami, które praktycznie się nie widują, jest bardzo trudna.

Utrzymanie przyjaźni na odległość jest możliwe tylko w przypadku, jeśli wcześniej relacja mocno zazębiła się w rzeczywistym świecie. W takich przypadkach przyjaciele nie muszą widywać się kilka razy w tygodniu, żeby dogadywać się bez słów.

W hip-hopie znajdziemy mnóstwo pozytywnych odwołań do takich prostych wartości. Hip-hop o przyjaźni to utwory, które przypomną Ci, że przyjaźń to jedna z najpiękniejszych rzeczy na świecie.

Masz dość fejsbukowych relacji? Wrzuć na słuchawki rap o przyjaźni i wyjdź do ludzi

O znajomościach w czasach Internetu powiedziano już wiele. Wszystko pięknie, dopóki nam to nie zbrzydnie. A stanie się to prędzej niż później.

Dlatego odpal swój odtwarzacz i wsłuchaj się w rap o przyjaźni. Zastanów się czy naprawdę jesteś skazany na znajomości, które stają się tylko wirtualne. Przecież to przykre.

Teraz wyloguj się do życia, weź do ręki telefon i po prostu umów się z przyjaciółmi. Później róbcie to tak często, jak to tylko możliwe. Los prawdziwej przyjaźni zależy tylko od Was.

Muzyka!
 

 


Spodobał Ci się ten wpis?

Zapisz się na newsletter i otrzymuj powiadomienia o nowych tekstach prosto na swój adres e-mail. Maksymalnie jedna wiadomość w tygodniu.


Newsletter templates by FreshMail


Zobacz inne wpisy: