Rap o miłości – 10 najlepszych utworów w polskim hip-hopie

Hip-hop o miłości, tej szczęśliwej i nieszczęśliwej. I bynajmniej nie chodzi mi o rap cytaty o miłości wklejane przez nastolatki na słitaśne obrazki.

Każdy szanujący się raper nagrał przynajmniej jeden kawałek o kobietach lub o relacjach damsko-męskich. Rap o miłości otwiera raperowi wiele furtek. Dlatego jest obowiązkowy.

Słuchacze z kolei doszukują się w tekstach rapu o miłości analogii do własnych życiorysów.

Dziś przygotowałem dla Ciebie zestawienie najlepszych kawałków rapowych o miłości.

Rap o miłości – TOP 10

10. Małpa – Paznokcie

„Paznokcie” to jeden z najlepszych numerów, jakie kiedykolwiek wypuścił Małpa. Niesamowicie obrazowe wersy mówiące o zauroczeniu i miłości.

9. Sokół i Marysia Starosta – Znajdziemy się

Klimatyczny, skłaniający do refleksji utwór z albumu „Czysta Brudna Prawda”. Świetne połączenie miękkiego wokalu Marysi z chłodnym, niskim głosem Sokoła.

8. Eldo – I’m in love

Leszek wielkim tekściarzem jest! Jego pomysły na wersy w połączeniu z odpowiednim podkładem sprawiają, że utwór wyróżnia się niesamowitą, magiczną aurą.

7. Pelson – Ona i on

Pelson zawsze spoko. Kawałek nagrany na totalnym luzie. Przyjemnie się tego słucha. Autorowi życzę nagrania remixu pod tytułem „Ja i ty”.

6. Smarki Smark – Kawałek o miłości

Nie mogłem tego pominąć w moim top-ten. Smarki Smark sprowadzi Was na ziemię zanim rap o miłości spowoduje, że rozpłyniecie się w woni fiołków.

5. O.S.T.R. – W miłości

Za pierwszą część tego kawałka Adam musiał długo przepraszać swoją małżonkę. Druga część utworu (od 03:23) z pewnością pozwoliła im się pogodzić.

4. HST – Kilka minut z nią

Ach, klasyk. Autentyczność i szczere uczucia aż wylewają się z tych wersów.

3. 21 Allstars feat. Łozo, Ten Typ Mes, Tomson, Martina – Powinnaś być ze mną

Utwór pochodzący ze ścieżki dźwiękowej jakiejś tam komedii z 2010 roku. Każdy z wykonawców opowiada na tracku o kobiecie, która jest z innym mężczyzną, a nie powinna.

2. Skazani na Sukcezz ft. Honeys – Prawdziwy romans

Uwielbiam taki rap o miłości. Kiedyś słuchałem tego kawałka setki razy. Fajnie wrócić do tego po latach.

1. Czarny HIFI feat. Pezet – Niedopowiedzenia

W mojej prywatnej opinii Pezet nie ma sobie równych w rapowaniu o relacjach damsko-męskich. Liczba wyświetleń na YouTube pokazuje, że Wy jesteście tego samego zdania.


Baner

Spodobał Ci się ten wpis?

Zapisz się na newsletter i otrzymuj powiadomienia o nowych tekstach prosto na swój adres e-mail. Maksymalnie jedna wiadomość w tygodniu.


Newsletter templates by FreshMail


 • laskos

  Brakuje kawałka Szada „Patrzę jak idziesz”

  • Nie ma przeszkód, żeby znalazł się w Twoim TOP 10.

   • laskos

    Wiem, że nie ma ale ja swojego nie robię :)