Słucham rapu i jeżdżę na Przystanek Woodstock. To normalne

Coroczny wypad na Przystanek Woodstock to dla mnie najbardziej naturalna rzecz na świecie. Tak samo normalna jak codzienne słuchanie rapu.

Obecność na Przystanku Woodstock niekoniecznie oznacza taplanie się w błocie, latanie z fiutem na wierzchu i jedzenie kotów. Co prawda jeśli pojedziesz na Woodstock, to po powrocie będziesz mógł ze spokojem powiedzieć, że w życiu widziałeś już wszystko. Ale przecież dobry festiwal powinien zapewniać odrobinę szaleństwa i niezapomnianych wrażeń.

Dziwi mnie, że Przystanek Woodstock odwiedza tylko niewielka część moich hip-hopowych znajomych. W sezonie letnim wszystkim tylko Hip Hop Kempy i inne Mazury Hip Hop Festiwale w głowie.

Za to ja mam wrażenie, że oprócz Woodstocku nie istnieją żadne inne festiwale. Bo jak uznać za festiwal wydarzenie, na którym gości zaledwie kilka czy kilkanaście tysięcy osób? Przecież to tylko taki większy koncert. Osobiście byłem jedynie na pierwszej edycji Hip Hop Areny w Łodzi w 2011 roku. Był rewelacyjny line-up i kozackie nagłośnienie, ale poza głównymi koncertami wieczoru było po prostu nudno.

Nie ma prawdziwego festiwalu bez setek tysięcy gości. Odwiedzając festiwale hip-hopowe, też możesz się dobrze bawić, ale podejrzewam, że po żadnym z nich nie będziesz tak szczęśliwy, jak po Przystanku Woodstock.

Jeśli nie wyszalejesz się w gigantycznym tłumie ludzi, to nie wiesz nic o festiwalach. Jeśli chcesz się świetnie bawić, to nie możesz jak łajza przejmować się brudem, piachem i kurzem.

Otwórz się na ludzi z innych subkultur. Sprawdź, jak wiele jeszcze brakuje festiwalom hip-hopowym do rozmachu Przystanku Woodstock. Pojedź tam za rok i spróbuj to ogarnąć! Gwarantuję Ci, że będziesz pozytywnie zaskoczony.

A ja w przyszłym roku postaram się po raz pierwszy odwiedzić festiwale w Hradec Králové, Giżycku i kilku innych miejscowościach. Mam nadzieję, że nie wynudzę się tam jak w sanatorium. Wiem tylko, że na żadnym innym festiwalu nie będę się bawił nawet w połowie tak dobrze, jak na Przystanku Woodstock. To zwyczajnie niemożliwe.
 

 


Spodobał Ci się ten wpis?

Zapisz się na newsletter i otrzymuj powiadomienia o nowych tekstach prosto na swój adres e-mail. Maksymalnie jedna wiadomość w tygodniu.


Newsletter templates by FreshMail


Zobacz inne wpisy: