Popek może uczynić Polskę lepszym miejscem

Powiedzieć, że każde dziecko wie, kim jest Popek, to nic nie powiedzieć. Dziś parę słów o tym, w jaki sposób Popek może wykorzystać swoją popularność i uczynić Polskę lepszym miejscem.

Popek traktuje muzykę jak zabawkę i narzędzie do zarabiania hajsu, a wywoływanie skrajnych kontrowersji umożliwiło mu zdobycie ogromnej popularności. To zawsze tak działało. Nie ma w tym nic zaskakującego

Kontrowersje od zawsze dobrze się sprzedawały, a Popek jedynie w umiejętny sposób wykorzystał tę zależność. Nie byłoby popularności Gangu Albanii, gdyby nie Popek i jego ekscentryczny wizerunek.

W CV brak informacji o jakiejkolwiek ukończonej szkole, 7 lat odsiadki w więzieniu, wytatuowane oczy, skaryfikacja twarzy – to tylko krótka wyliczanka rzeczy, które pomogły Popkowi zdobyć nieprawdopodobną sławę i rozgłos.

Popek jest bezdyskusyjnie najważniejszą postacią w zespole Gang Albanii i w głównej mierze to jego wyrazista osobowość sprawiła, że płyta „Królowie życia” w zaledwie kilka miesięcy pokryła się potrójną platyną. Wydaniu albumu towarzyszyła też cała seria hitowych teledysków, w których oglądamy ostre melanże, kreski z kokainy i morze wódki – cały zestaw przyczyn fenomenu Popka i Gangu Albanii.

To jest niesamowite, ale absurdalne pokłady kontrowersji i zaskakująco prostacka tematyka tekstów wystarczają, żeby w krótkim czasie stać się najpopularniejszym zespołem muzycznym w Polsce. Takie są fakty niezależnie od tego, czy to się komuś podoba, czy nie.

Jedną z największych zalet bycia sławnym jest to, że można bez problemu zwrócić uwagę szerokiej publiczności. Skoro Popek cieszy się nieprawdopodobnym zainteresowaniem mediów i zwykłych ludzi, to może mógłby to wykorzystać do jakichś dobrych celów?

Popek czasami przemycał w swoich kawałkach jakiś pierwiastek edukacyjny

Popek to nie tylko wersy z rynsztoku. W numerze „Dla prawdziwych dam” Gangu Albanii usłyszymy zwrotkę Popka, która jest przepełniona szacunkiem do kobiet. Ale to nie jedyny utwór, w którym Popek serwuje swoim słuchaczom pozytywne treści.

Przesłuchajcie dwa poniższe kawałki. Jestem pewien, że istnieje duże grono słuchaczy, do których przemówią proste treści podane właśnie w takiej formie.

Popek – Raz na jakiś czas

Popek & Jazwa – Dla fanów motywacja

Popek niedawno zapowiedział kilkanaście nadchodzących płyt. Myślę, że przynajmniej część z nich może mieć pozytywny wpływ na słuchaczy

Rap to prosta muzyka. Nadal istnieje spore grono odbiorców, którym rap pozwala wyjść na prostą i zacząć lepsze życie. Niektórzy szukają w rapie rozrywki, inni mitycznego przekazu, a jeszcze inni motywacji. Popek daje słuchaczom wszystkiego po trochu.

Może większość tekstów Popka jest próżna, hedonistyczna i prostacka, ale sorry – właśnie taka miała być. Popek nie jest głupi i wiedział, jak pokierować swoją karierą, żeby się drogo sprzedać. Wierzę, że odbiorcy jego muzyki mimo wszystko są na tyle ogarnięci, żeby z odpowiednim dystansem podejść do tych bardziej melanżowych tekstów.

Ja, Ty i Twoje kilkuletnie dziecko nie musimy słuchać kawałków Popka, ale tak czy inaczej znajdą się tysiące osób, które mogą znaleźć w niektórych jego tekstach coś inspirującego. Skoro Króla Albanii nie da się zatrzymać, to pozostaje liczyć na to, że jego pozytywne teksty dotrą do osób, które preferują 3 minutowy kawałek z przesłaniem zamiast grubej książki motywacyjnej.
 


Spodobał Ci się ten wpis?

Zapisz się na newsletter i otrzymuj powiadomienia o nowych tekstach prosto na swój adres e-mail. Maksymalnie jedna wiadomość w tygodniu.


Newsletter templates by FreshMail


Zobacz inne wpisy: