Jot – poczet niedocenianych raperów #3

Jot to jeden z prekursorów rapu we Wrocławiu. Aktywny na scenie od połowy lat 90. Dlaczego nigdy nie odniósł sukcesu marketingowego?

„Poczet niedocenianych raperów” to cykl wpisów, w których prezentuję najlepszych – moim zdaniem – niedocenianych raperów z Polski. Gorąco kibicuję opisywanym wykonawcom i wierzę, że wszyscy z nich w niedalekiej przyszłości przebiją się do szerszej świadomości słuchaczy.

Jot zawsze skupiał się tylko na muzyce i olewał promocję

Tworzenie wartościowego rapu wcale nie oznacza, że ten rap sam dotrze do szerszej publiczności. To wymaga jeszcze odpowiedniego podejścia do promocji i właśnie tego brakuje Jotowi.

Całkowite skupienie się na robieniu muzyki nie jest niczym złym, ale przecież nie po to nagrywa się kawałki i umieszcza je na YouTube, żeby przechodziły niemal bez echa. Nie trzeba mieć menadżera ani całego sztabu marketingowców, żeby w ciągu dwóch dekad obecności na scenie zdążyć zbudować sobie szerokie grono stałych słuchaczy. Wszyscy raperzy, którzy są dziś uznawani za mainstreamowych też kiedyś działali bez czyjegokolwiek wsparcia. Jednak ci najlepsi potrzebowali znacznie mniej czasu niż 20 lat, żeby osiągnąć sukces.

Szkoda, że Jot głównie ze swojej winy nadal nie jest zaliczany do grona najlepszych. Dacie wiarę, że zamieszczony niżej kawałek ma w tym momencie mniej niż 6 000 odtworzeń na YT?! W czym ten utwór jest gorszy od rapowych numerów, które mają setki tysięcy wyświetleń? W niczym. Zabrakło jedynie odpowiedniej promocji.

Jot – Niedaleko

Myślę, że Jot może być kolejnym z raperów, którzy długo pracują na swój sukces i w końcu go osiągają

Rap to polityka. Trzeba na bieżąco uczestniczyć w życiu rapowym. Trzeba wiedzieć, kogo zaprosić do wspólnego kawałka. Trzeba wiedzieć, z kim zrobić sobie wspólne zdjęcie i wrzucić je na Instagram. Trzeba robić trochę więcej niż tylko nagrywać. To jest ogólna recepta na to, żeby w końcu osiągnąć sukces.

Wierzę, że gdyby Jot wykonał kilka właściwych posunięć promocyjnych, to mógłby gładko wejść do pierwszej ligi. To jeden z tych raperów, który bezdyskusyjnie zasłużył na większą popularność.

Jot – Zmiany


Spodobał Ci się ten wpis?

Zapisz się na newsletter i otrzymuj powiadomienia o nowych tekstach prosto na swój adres e-mail. Maksymalnie jedna wiadomość w tygodniu.


Newsletter templates by FreshMail


Zobacz inne wpisy: