Hip-hop Chomikuj? Daj spokój, legalna muzyka kosztuje 1 zł

„Kupowałbym oryginalne płyty, ale nie mam pieniędzy”. Przestań jęczeć. Będziesz zaskoczony, ale płytę możesz kupić legalnie za mniej niż dychę.

Możesz pójść na łatwiznę i ściągnąć płytę za darmo. To nic trudnego. Sam nie potępiam piractwa w stu procentach, o czym pisałem we wpisie ukazującym piractwo jako sposób na promocję rapu. Możesz też okazać szacunek ulubionemu raperowi i kupić jego płytę legalnie. Choćby w mp3 za kilka złotych.

Oczywiście najpierw ten raper musi Ci to umożliwić. Niekoniecznie mam na myśli udostępnianie legalnych utworów hip-hopowych w serwisach typu Chomikuj. Chociaż i to chyba jest możliwe. Tak wywnioskowałem z treści wywiadu, który Andrzej Tucholski przeprowadził na swoim blogu jestKultura.pl z Piotrem Hałasiewiczem, rzecznikiem prasowym Chomikuj.

Wydawcy mogą wykorzystywać (i co raz częściej to robią) serwisy strumieniowania muzyki takie, jak Spotify, WiMP i Deezer. Dzięki nim będziesz z radością korzystał z udogodnień, jakie niesie za sobą posiadanie całej kolekcji ulubionych utworów oraz możliwość ich odtwarzania na każdym urządzeniu z dostępem do Internetu.

Jestem przekonany, że do takich serwisów będzie należeć przyszłość. Czy za 20 lat ktoś z nas będzie kupował zwykłe płyty CD w plastikowym pudełku? Nie. Znikną tak samo szybko jak zniknęły kasety magnetofonowe. Tylko od wykonawców i ich wydawców zależy czy wykorzystają możliwości, jakie daje im rewolucja w świecie multimediów. Ci, którzy się nie przystosują – stracą podwójnie.

Poświęciłem kilka chwil i odwiedziłem sklep internetowy największej polskiej wytwórni hip-hopowej – Prosto. Zdecydowanie robią dobrze słuchaczom. Legalna muzyka w formacie mp3 w cenie 7 zł. Za cały album! Pojedyncze kawałki za złotówkę. Prawie tyle, co nic.

Nie tylko Prosto udostępnia hip-hop w mp3 bezpośrednio na stronie wytwórni. Świetnie do promocji legalnych mp-trójek podeszli w Alkopoligamii. Koniecznie obejrzyj w całości poniższe video:
 

 
Zanim więc uderzysz w smętne tony o niewystarczających środkach na oryginalne płyty, przekonaj się, jak tanio możesz kupić muzykę, wchodząc na oficjalne strony internetowe polskich wytwórni. Kupuj płyty od ludzi, którzy je stworzyli. Tak po prostu.
 


Spodobał Ci się ten wpis?

Zapisz się na newsletter i otrzymuj powiadomienia o nowych tekstach prosto na swój adres e-mail. Maksymalnie jedna wiadomość w tygodniu.


Newsletter templates by FreshMail


Zobacz inne wpisy: