W rapie hajs się zgadza. Co na to Polaki Cebulaki?

Jeśli całe życie traktujesz pieniądze jako źródło wszelkiego zła, to nie dlatego, że przez hajs straciłeś zdrowie, rodzinę i marzenia. Takie rzeczy się nie zdarzają. Po prostu nigdy nie zaznałeś życia, w którym hajs się zgadza. Przyczyną są niewłaściwe przekonania, które przejąłeś od otaczających Cię ludzi.

Zastanów się tylko: jak reaguje większość rodaków, gdy ktoś odnosi finansowy sukces? Polaki Cebulaki z reguły zazdroszczą innym hajsu. Jeśli jesteś podobny do innych, nigdy do niczego nie dojdziesz. To nie zbieg okoliczności, że w tym samym czasie, kiedy Ty narzekasz i stoisz w miejscu, inni się rozwijają i dzięki samodyscyplinie osiągają sukcesy. To nie przypadek, że po właściwej stronie księżyca ląduje wielu raperów.

Polaki Cebulaki wśród słuchaczy rapu ujawnili się w czasach, gdy tylko nieliczni raperzy przyznawali, że hajs się zgadza

W mrocznych czasach początków polskiego rapu nie wypadało mówić o pieniądzach. Z dzisiejszej perspektywy to może wydawać się niewiarygodne, ale każdemu raperowi mówiącemu otwarcie o pieniądzach przypisywano łatkę sprzedajnego.

Śmieszy mnie przede wszystkim to, że niektórzy raperzy zarzekali się nie wziąć ani grosza za swoją zajawkę. To nic, że na potęgę sprzedawali kasety, płyty i grali koncerty. Oficjalnie hajs musiał się nie zgadzać. Taki był klimat.

Pocieszające, że zdarzały się nieliczne wyjątki. Raperzy, którzy już wtedy mówili o hajsie i osiąganiu celów nie zwracając uwagi na dziwne reakcje odbiorców.

Obecnie w rapie hajs się zgadza, a Polaki Cebulaki wśród słuchaczy jakby ucichli

Znalazłem pewną prawidłowość w życiorysach czołowych polskich raperów. Na początku przygody z rapem wszyscy z nich nawijali o swoich planach i marzeniach – również tych związanych z pieniędzmi. Czas pokazał, że wytrwałość została nagrodzona. U tych, którzy się nie poddali i robili swoje – hajs się zgadza.

Na szczęście zmieniają się czasy i słuchacze zaczynają rozumieć, że za uczciwą pracę należy się wynagrodzenie. Wystarczy prześledzić pozytywne reakcje na jeden z kawałków VNM-a.

Cieszy mnie, że u raperów hajs się zgadza. To, o czym trąbią Polaki Cebulaki, nie ma żadnego znaczenia

Mam dość tych wszystkich idiotyzmów w rodzaju „sprzedałeś się, bo poszedłeś do telewizji” albo „sprzedałeś się, bo nagrałeś z gwiazdką popu”.

Polaki Cebulaki powinni zamknąć japę i wziąć się do roboty. Zdziwią się, gdy zobaczą, że również u nich hajs się zgadza. Mam nadzieję, że są w stanie zmienić swoje myślenie i wyciągnąć właściwe wnioski z obserwacji ludzi, którzy zapracowali na swój sukces.
 


Spodobał Ci się ten wpis?

Zapisz się na newsletter i otrzymuj powiadomienia o nowych tekstach prosto na swój adres e-mail. Maksymalnie jedna wiadomość w tygodniu.


Newsletter templates by FreshMail


Zobacz inne wpisy: