Eldo ma jaja

Eldo to jeden najbardziej zasłużonych raperów dla polskiej sceny hip-hopowej. O tym, że Internet nie zna świętości, przekonał się jak nikt inny.

Wszystko zaczęło się w 2001 roku od jednego nieudanego freestyle’u podczas audycji w telewizji MTV. Po latach, już w epoce Facebooka i YouTube, internauci wygrzebali to nagranie i tak zaczęła się wielka fala internetowej szydery. Eldo stał się najczęściej remixowanym raperem wszechczasów.

Zawsze szanowałem twórczość Leszka, więc było mi go najzwyczajniej żal. Przecież całe zjawisko szybko przekroczyło wszelkie granice absurdu i śmieszności. Wyglądało to tak, jakby internauci chcieli zabić legendę polskiego rapu.

W Polsce w moment można zniszczyć wizerunek dowolnej osoby. Prezydent? Nie ma problemu. Papież? Spoko, ciśniemy z nim. Zresztą nawet Adam Małysz nie jest nietykalny, bo przecież nie wygrał igrzysk olimpijskich. Toczyć bekę z któregokolwiek rapera to dla hejterów chleb powszedni.

Tym bardziej jestem pełen uznania dla Eldoki, że pomimo tego wszystkiego pozostał sobą. To wciąż ten sam indywidualista i cholernie inteligentny człowiek.

Dzisiaj trafiłem na nagranie programu Wojtka Jagielskiego, w którym gościem był właśnie Eldo. Leszek po raz kolejny pokazał jak ogromny dystans ma do siebie.

Dla większości z nas czymś nie do przeskoczenia jest pytanie o nasze największe wady. Wielu kozaków poległo na rozmowach kwalifikacyjnych właśnie na tym pytaniu. Ludziom z trudem przychodzi zauważanie własnych słabości, a co dopiero mówienie o nich.

Tymczasem dla Eldo mówienie o osobistej walce z zespołem Aspergera (zaburzenie rozwojowe polegające m.in. na upośledzeniu umiejętności społecznych) jest równie proste jak składanie wersów do kolejnych utworów. Pełen szacunek.

Jestem ciekaw, ilu spośród hejterów Eldoki miałoby odwagę pozwalającą na taką otwartość.


 


Spodobał Ci się ten wpis?

Zapisz się na newsletter i otrzymuj powiadomienia o nowych tekstach prosto na swój adres e-mail. Maksymalnie jedna wiadomość w tygodniu.


Newsletter templates by FreshMail


Zobacz inne wpisy:
  • アドリャヌ

    Eldo ma pomnik w polskim rapie na którym pojawiło się kilka rys przez wspomniany freestyle ,a wszystko przez to ,że nie podszedł do tego z należytym dystansem