Czy długość ma znaczenie?

No chyba nie myślałeś, że chodzi o długość penisa. Jeśli jesteś facetem i zasiadłeś do czytania tego wpisu z linijką w ręku, prawdopodobnie nie znajdziesz tutaj nic dla siebie.

Ale przecież tytuł brzmi „Czy długość ma znaczenie?”, a Kuba Knap już kiedyś nawinął o swoich 24 centymetrach dyndającego szczęścia dla panien. Tak, dzisiaj Kuba się pojawi, ale nie będzie więcej o rozmiarze jego prącia. Poniżej przeczytasz o długości kawałków hip-hopowych.

Jaka jest średnia długość utworów?

Z ciekawości sprawdziłem, jak to wygląda na playliście w moim ukochanym foobarze2000. Wydawać by się mogło, że będzie olbrzymi rozstrzał – od minuty do kilku minut. W rzeczywistości długość trwania większości utworów zamyka się w przedziale 3-4 minuty. Tylko niektóre numery trwają krócej lub dłużej. Wygląda to tak, jakby wszyscy wykonawcy byli w zmowie.

Czy długość ma znaczenie i o czym może świadczyć?

Nie powinno się oceniać jakości utworu wyłącznie po czasie jego trwania. Jednak jestem przekonany, że spora część dłuższych kawałków to dzieła nie lada kozaków. Jakiś czas temu było głośno o płycie Justina Timberlake’a, na której piosenki trwały średnio 7-8 minut. W świecie muzyki to prawdziwa rzadkość.

A jak to wygląda w polskim hip-hopie? Znam przynajmniej dwóch raperów, którzy mogą długo. I dobrze.

Nie znaczy to, że nagrywają utwory złożone z kilku zwrotek i ciągnących się w nieskończoność refrenów. Tak to każden jeden potrafi.

Chodzi o blisko 5 minut czystego rapu bez zwrotek i refrenów. Może nie trzeba mieć długiego, ale trzeba mieć jaja, żeby nawijać tak długo i jednocześnie pozamiatać od A do Z. W taki sposób Kuba Knap i VNM zjedli polską scenę w 2014 roku.


 


Spodobał Ci się ten wpis?

Zapisz się na newsletter i otrzymuj powiadomienia o nowych tekstach prosto na swój adres e-mail. Maksymalnie jedna wiadomość w tygodniu.


Newsletter templates by FreshMail


Zobacz inne wpisy: