Co wiedzą raperzy, a czego nie wie większość słuchaczy

Polscy raperzy to faceci, którzy sięgają po swoje. Co tak naprawdę decyduje o sukcesie wielu z nich? Może po prostu mają szczęście?

Jestem przekonany, że niezależenie od dziedziny życia, o sukcesie nie decyduje przypadek. Dzisiaj przygotowałem dla Was uniwersalny przepis na realizację marzeń. Polscy raperzy są tutaj świetnym punktem odniesienia.

Marzenie

Wszyscy mamy jakieś marzenia. Większości społeczeństwa nigdy nie uda się ich zrealizować. Sytuacja mogłaby wyglądać inaczej, ale niestety Polacy są niewolnikami własnych przekonań i rezygnują z marzeń najpóźniej na etapie wchodzenia w dorosłość. Ja nigdy nie wyobrażałem sobie, żeby po prostu odpuścić i prowadzić nudne życie jak reszta rodaków. Przecież gdzieś w Barcelonie czeka na mnie domek, w którym będę spędzał każdą zimę.

Co spowodowało, że czołowi polscy raperzy zbudowali sobie tak mocną pozycję? Oni po prostu nigdy nie porzucili swoich młodzieńczych marzeń. Podjęli decyzję, żeby łączyć pracę z pasją i nigdy nie brali pod uwagę żadnej innej opcji. Z takiego mixu musiało wyjść coś dobrego.

Cel

Musisz traktować marzenia jak cele z konkretną datą realizacji. W innym wypadku nigdy ich nie osiągniesz. Najlepiej zapisz swoje główne cele życiowe, a później zaplanuj konkretny plan działania. Każdy dzień, tydzień i miesiąc będzie Cię przybliżał do realizacji marzeń. To Ty decydujesz, czy zrobisz wszystko, co konieczne, czy poddasz się nie próbując. Ostateczne powodzenie jest uzależnione od Twojej ambicji.

Wszystko, co najlepsze w rapie, zostało zbudowane dzięki atmosferze zdrowej rywalizacji. Raperzy to osoby z wysokim ego, dlatego każdy z nich ma w planach zostać numerem jeden w kraju i przy okazji zarabiać kupę forsy. Taka decyzja wymusza ciągłe podnoszenie umiejętności.

Działanie

Jeśli chcesz osiągnąć cel, musisz zacząć działać. Nie możesz poprzestać na gadaniu. Musisz konsekwentnie robić swoje, nawet jeśli na początku nie będziesz widział żadnych efektów. Nie zniechęcaj się, gdy Twoje pierwsze próby zakończą się niepowodzeniem. Powinieneś działać niezależnie od wszystkiego. Najczęstszą przyczyną porażek jest właśnie brak samodyscypliny. Musisz pamiętać o celach i próbować aż do skutku. Bez wytrwałości nawet nie zbliżysz się do swoich marzeń.

Wszystkie sukcesy raperów byłyby niemożliwe bez ogromnej wytrwałości i samodyscypliny. Niektórzy z nich całymi latami nagrywali w podziemiu i pozostawali całkowicie anonimowi dla większości słuchaczy. Gdyby w pewnym momencie odpuścili i przestali wierzyć w swoje marzenia, skończyliby z niczym. Sukces zawsze leży o krok dalej od momentu, w którym większość ludzi postanawia odpuścić.


 


Spodobał Ci się ten wpis?

Zapisz się na newsletter i otrzymuj powiadomienia o nowych tekstach prosto na swój adres e-mail. Maksymalnie jedna wiadomość w tygodniu.


Newsletter templates by FreshMail


Zobacz inne wpisy: