5 najlepszych kawałków nagranych mikrofalówką (ostatni zwala z nóg)

Wydawać by się mogło, że każdy rozpoznawalny raper zawsze i wszędzie miał dostęp do profesjonalnego studia nagraniowego.

W rzeczywistości wielu z nich przynajmniej na początku musiało sobie radzić w warunkach chałupniczych. Nie wiem, w jaki sposób powstawały utwory z tego zestawienia, ale brzmienie każdego z nich pozostawia wiele do życzenia.

Przesłuchaj sobie 5 poniższych utworów, a przekonasz się, że drogi sprzęt nie jest najważniejszy. Można nagrywać wspaniałe numery choćby w studiu znajdującym się w szafie na ubrania. Skille zawsze obronią się same.

Wiele C.T. – Kocham to życie mimo zła

Pamiętaj, że w latach 90. polski hip-hop dopiero raczkował i nie było powszechnego dostępu do Internetu. Każdy, kto nagrywał w tamtych czasach, musiał radzić sobie sam. Pomimo ogromnych przeszkód (i mimo zła, i mimo smutku) Łona debiutował z wielką klasą i od razu pokazał swój olbrzymi potencjał.


 
Małpa (Proximite) – Planeta Małp

Małpa nagrywał świetne kawałki jeszcze zanim wydał „Kilka numerów o czymś”.


 
Fokus – Czas

Fokus, który nie należy do najlepszych tekściarzy (bo przed jego flow zawsze chapeau bas), swego czasu nagrał bardzo mocny storytelling.


 
Grammatik – Czasem

Utwór z EP+, czyli dema, z którego rapu uczyło się wielu innych polskich MC. Prawdopodobnie nagrania dokonano mikrofalówką, a później przekonwertowano wszystko na format kasety magnetofonowej. Niezależnie od wszystkiego, tekst jest świetny.


 
Elemer – Uwierz w życie

Jestem przekonany, że żaden dzisiejszy nastolatek nie jest w stanie nagrać tak dojrzałych zwrotek, jak 16-letni Eis w tym numerze.


 
Profesjonalne studio nagraniowe to dość drogi interes dla początkującego rapera. Na szczęście w hip-hopie wartość sprzętu nie ma decydującego znaczenia. Najważniejsze jest to, jak dobrze delikwent potrafi rapować.
 


Spodobał Ci się ten wpis?

Zapisz się na newsletter i otrzymuj powiadomienia o nowych tekstach prosto na swój adres e-mail. Maksymalnie jedna wiadomość w tygodniu.


Newsletter templates by FreshMail


Zobacz inne wpisy: