3 najlepsze utwory pod tytułem „Duże Rzeczy”

3 identyczne tytuły utworów, ten sam gatunek muzyczny, 3 zupełnie różne style i teksty. Nie ma rapu bez follow-upu, ale wszystko wskazuje na to, że to nie follow-upy. Nie ma też mowy o jakiejkolwiek kradzieży.

To zwyczajny zbieg okoliczności albo nieświadoma inspiracja. Jeśli raperzy słuchają polskiego rapu, to mogą mimowolnie zapamiętywać poszczególne wyrażenia. Nie ma w tym nic złego.

Nie piszę o tym zjawisku dlatego, że doszukuję się tutaj jakiegoś plagiatu czy sensacji. O niczym takim nie ma mowy. Po prostu chcę docenić 3 zupełnie inne stylowo numery, które prawdopodobnie tylko w wyniku zbiegu okoliczności mają taki sam tytuł.

Posłuchajcie 3 najlepszych utworów pod tytułem „Duże Rzeczy”:

1. W.E.N.A. i Rasmentalism – Duże Rzeczy

Utwór z płyty o jednakowym tytule. Możemy się tylko zastanawiać, czy w tym przypadku nie był to świadomy follow-up do twórczości Reno.

2. Reno – Duże Rzeczy

Jako pierwszy z tego zestawienia zatytułował kawałek „Duże Rzeczy”. Nie mógł wiedzieć, że inni nazwą swoje tracki dokładnie tak samo.

3. Otsochodzi – Duże Rzeczy

Najmłodszy i najmniej zasłużony w tym gronie, dlatego dopiero trzecia pozycja. Poza tym znam go dopiero od wczoraj. Inna sprawa, że od razu zajarałem się jego rapem tak bardzo, że już teraz czekam na znacznie więcej i gorąco kibicuję.

Najlepsze w tym wszystkim jest to, że rapera o ksywie Otsochodzi poznałem zupełnie przypadkowo. Wpisałem w wyszukiwarkę na YouTube hasło „Duże Rzeczy” chcąc posłuchać starego kawałka Reno, a rykoszetem trafiłem na identycznie zatytułowany utwór tego młodzieńca.

Kawał dobrego rapu. Takie zbiegi okoliczności to ja rozumiem.
 


Spodobał Ci się ten wpis?

Zapisz się na newsletter i otrzymuj powiadomienia o nowych tekstach prosto na swój adres e-mail. Maksymalnie jedna wiadomość w tygodniu.


Newsletter templates by FreshMail


Zobacz inne wpisy: